drone kiralama  video ve fotograf çekimi Alfavizyon Drone Kiralama
turkish documentary film production

M. Adil Yalçın Film ve Belgesel Atölyeleri                                                              M. Adil Yalçın Film and Documentary  Workshops

Çocukların Gözüyle Safranbolu

 

 

M. Adil Yalçın atölyesinin 2009 yılında Safranbolu'da yaşayan çocuklarla birlikte onların gözünden Safranbolu belgeseli.

 

Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi iş birliğiyle yapılan belgesel için yaklaşık 15 lise ve ortaokul öğrencisiyle birlikte çalışıldı.

 

M. Adil Yalçın'ın 2008 yılında ilk kez Kıbrıs Mehmetçik Köylüleriyle yaptığı atölye çalışmalarının ikincisi.

 

 M. Adil Yalçın workshop with Safranbolu children living in 2009 with their Safranbolu documented in their eyes.

 

MEHMETÇİKTEN HATIRALAR BELGESELİ

Kıbrıs Mehmetcik Altın salkım film festivali çerçevesinde Kıbrıs Mehmetçikli köylülerle birlikte Yönetmen M. Adil Yalçın ve Öğretim görevlisi Onur Eroğlu'nun atölye çalışmasıyla oluşturulmuş köylülerin kendi hikayelerini anlattığı belgesel film.

 

 

 

 

Kıbrısın Mehmetçik köyünde Belgesel Festivali çerçevesinde; festival düzenleyicileri; Onur Eroğlu ve M. Adil Yalçın tarafından yapılan atölye çalışması sonucu köylülerin ortak çalışması. 2008 yılında Festival Organizasyonun da yapan M. Adil Yalçın ve Onur Eroğlu atölyesi sonucu köylülere yaptırılan belgesel   9. Safranbolu Altın Safran Uluslararası Belgesel Film Festivali 2008 amatör dalda 1. ödülüne layık görüldü.

Atölye Danışmanları: Adil Yalçın - Onur Eroğlu

Yönetmen: Mehmetçik Köylüleri

2008 Kıbrıs Mehmetçik (Galatya) köyü

 

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi  "Kısa Film Üretimi ve Anlatım Sorunları" Workshop

Kıbrıs Üniversitesi lİetişim Fakültesi Radyo Televizyon bölümü öğrencilerine Kısa filmde ve belgeselde üretim ve anlatım sorunları üzerine 2 2 günlük  bir konferans ve öğrencilerle birlikte  bir belgesel workshop çalışması yapılmıştır.

Made with Adobe Muse